• Wysyłka 24h
  • 30 dni na zwrot
  • Najlepsze ceny

Szukasz sposobów na zaoszczędzenie ?

0
Szukasz sposobów na zaoszczędzenie na rachunku za energię?

Oszczędność kosztów energii dzięki wykładzinie dywanowej

Szukasz sposobów na zaoszczędzenie na rachunku za energię? Przyjrzyj się podłodze! Niezaizolowane podłogi powodują straty ciepła w domu na poziomie od 10% do 20%. Odpowiednia wykładzina dywanowa, stanowiąc wyjątkowo dobry materiał izolacyjny, może pomóc obniżyć koszty energii potrzebnej do ogrzewania i chłodzenia pomieszczenia.

Badania wskazują, że właściwości izolacyjne wykładziny dywanowej mogą być nawet 10 razy wyższe niż twardego pokrycia podłogowego. Powodem tego jest fakt, że włókna wykładziny dywanowej są naturalnymi izolatorami o niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Dodatkowo włosie dywanu z milionami drobnych włókien zatrzymuje powietrze i jeszcze bardziej zwiększa jego izolację termiczną. Im większa powierzchnia pokryta dywanem, tym można uzyskać wyższą izolacyjność. Z tego względu, aby uzyskać maksymalną izolację, dobrze jest stosować wykładziny dywanowe pokrywające całą podłogę.

 

Wybieraj grube wykładziny dywanowe z głębokim włosiem

Grube wykładziny dywanowe nie tylko tworzą przytulną atmosferę podczas ciemnych zimowych miesięcy, ale również idealnie zatrzymują ciepło. Generalnie jest tak dlatego, że im grubszy dywan, tym zapewnia lepszą izolacyjność cieplną (wartość R). Badania wskazują, że dzięki wykładzinie dywanowej można zaoszczędzić do 12% energii. Montaż wykładziny na podkładce lub poduszce dywanowej dodatkowo zwiększa uzyskaną izolacyjność cieplną.

Oszczędność energii elektrycznej dzięki ułożeniu wykładziny dywanowej w jednopokojowym domu modelowym:

Wykładzina dywanowa Wysokość włosia (mm) Grubość dywanu (mm) Masa jednostkowa (kg/m²) Oszczędność energii na ogrzewanie % Oszczędność energii na chłodzenie %
Cięty włos 5,0 7,3 1.722 8,6 8,0
Cięty włos 7,0 9,2 1.963 11,3 10,4
Cięty włos 10,0 11,7 2.257 12,8 11,7

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl